دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 10021
تعداد نوشته ها : 798
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، همزمان با آغاز تیرماه، بازار اهن الات با نوسانات چشمگیری رو به رو شد. بازار ملتهب چند هفته اخیر بر قیمت تمامی مقاطع فولادی اثر گذاشت و تیرآهن نیز از این امر مستثنا نبود. با افزایش قیمت میلگرد آجدار در بازار، دیگر محصولات همچون تیرآهن، نبشی و ناودانی روند صعودی را پیش گرفتند.

هفته اول تیرماه قیمت اهن الات بصورت لحظه ای رشد می کرد و متقاضیان به دلیل التهابات چشمگیر بازار آهن از معامله خودداری می کردند. طی این هفته قیمت تیرآهن سایز 14 ذوب آهن اصفهان میانگین 30 تومان در هر شاخه افزایش یافت. این افزایش قیمت تنها برای تیراهن ذوب آهن اصفهان رخ نداد بلکه تیرآهن سایز 14 فایکو نیز میانگین با 40 تومان افزایش در بازار اهن تهران عرضه شد.

روند صعودی قیمت در بخش تیرآهن پس از دو هفته متوقف شد و در نیمه دوم تیرماه قیمت تیرآهن با ثبات نسبی همراه بود. اگرچه این محصول هر روزه با نوسان 5 الی 7 تومانی همراه است اما در مدت زمانی که بازار آهن ملتهب شده بود، تیرآهن نیز از این امر تأثیر گرفت و با افت و خیز نسبتا زیادی همراه بود. 

اگرچه این وضعیت ملتهب بازار در افزایش قیمت تمامی مقاطع فولادی تأثیر گذار بود، اما با گذشت چند هفته این افت و خیز ها کمی آرام شد و هم اکنون شاهد ثبات نسبی در بازار آهن هستیم. با شرایط موجود نمی توان تضمین کرد که این ثبات قیمتی ادامه دار باشد زیرا روز گذشته نیز شاهد افزایش یا کاهش 10 الی 20 تومانی در برخی از مقاطع بودیم بنابراین پیش بینی در مورد آینده بازار اهن الات کمی سخت است و نمی توان با اطمینان بیان کرد که آیا روند بازار کاهشی پیش می رود یا شاهد افزایش قیمت محصولات طی روزهای آینده خواهیم بود! 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


دسته ها :
X